شناسه : 1610
نویسنده : استان گلستان
عکس

کتاب "اسلام پیام آور صلح و دوستی"برداشت هایی از دیدگاه اسلام در خصوص صلح با اشاره ای به اسناد حقوق بین الملل که به قلم دکتر سید فضل الله موسوی و به همت سازمان بسیج حقوق دانان، مجمع جهانی صلح اسلامی، موزه صلح تهران و انتشارات خرسندی تدوین گردیده و به چاپ رسیده است.

این کتاب در ۲۱۳ صفحه و در چهارده گفتار شامل: ۱- صلح در لغت و فقه و حقوق ایران ۲- مفهوم صلح در اسلام۳- صلح یکی از اهداف مهم اسلام، ادیان الهی و پیامبران ۴- اهمیت صلح ۵- آثار و فواید برقراری صلح ۶- آغازگری در صلح به عنوان یک ارزش برتر ۷- ابراز و اظهار صلح نسبت به چه کسانی ۸- صلح اصل و جنگ استثنا ۹- جنگ ۱۰- مقررات حاکم بر جنگ ۱۱- قلمرو اجرای صلح ۱۲- صلح عادلانه ۱۳- برقراری صلح واقعی در آخرالزمان ۱۴- مفهوم صلح از منظر حقوق بین الملل و اسناد مربوط، به نگارش درآمده و در بهار ۱۳۹۴ در تعداد ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۱۴۰۰۰ تومان منتشر شده است.

در بخشی از کتاب می خوانید:

موضوع صلح و جنگ دو مقوله ای است که از ابتدای تاریخ در کنار هم بوده اند. همچنان که صلح جنبه فردی و جمعی دارد،جنگ و نزاع نیز چنین بوده و از گستره فردی تا جمعی از افراد تا بین کشور ها و در سطح بین الملل انجام پذیر بوده است. بین هابیل و قابیل، دو برادر، در ابتدای تاریخ صلح برقرار بوده و سپس نزاع از سوی قابیل صورت گرفت و او برادر خویش هابیل را کشت.این صلح و جنگ همچنان در تاریخ ادامه دارد. ماهیت انسان ها به گونه ای است که اگر تحت تربیت الهی و پیامبران توحیدی قرار نگیرند، هر چند که فطرت انسان ها در ابتدا پاک و در جهت خوبی ها، عدالت، صلح و تمتم مظاهر زیبایی می باشد، به انحراف کشیده شده و مسیر خود انسان و تاریخ را منحرف می کند.

گفتنی است علاقه مندان می توانند جهت خریداری این محصول با شماره ۸۸۳۴۱۷۶۱ معاونت روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان تماس حاصل نمایند.

 

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.