در استان گلستان برگزار شد:

همایش ملی حقوق سبز

همایش ملی حقوق ثبت با موضوع تاکید بر چالش های زیست محیطی در اسفند ماه ۱۳۹۵ در استان گلستان برگزار شد.

همایش ملی حقوق سبز با تاکید بر چالش زیست محیطی در اسفند ماه ۱۳۹۵  با حضور مسئولین کشوری و استانی در دانشگاه آزاد واحد گرگان برگزار شد.

همایش ملی حقوق سبز با تاکید بر چالش های زیست محیطی در استان گلستان برگزار شد

به گزارش از روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری ؛همایش ملی حقوق سبز با تاکید بر چالش های زیست محیطی ۵ اسفند ماه ۹۵ در سالن دکتر ابراهیمی دانشگاه آزاد واحد گرگان برگزار شد.بسیج حقوقدانان با همکاری دستگاه قضایی ،روسای دانشگاه ها ،سازمان حفاظت محیط زیست ،اداره کل منابع طبیعی ،سازمان آب منطقه ای و دیگر دستگاه ها برگزار شد.

مهمانان ویژه این همایش حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای منتظری دادستان کل کشور،دکتر بهادری ریاست سازمان بسج حقوقدانان کشور،دکتر موسوی عضو حقوقدانان شورای نگهبان و دکتر شافع هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی بودند.

رئیس کل دادگستری استان افزود:باید جامعه را نسبت به چالش های زیست محیطی حساس کنیم. وی افزود : در دهه اخیر و سال های گذشته آنچه که بر سر محیط زیست و منابع طبیعی آمده ،متعدد است و مهم ترین آن ناکارآمدی مدیریت بر این حوزه ها از نظر تقنینی ،کاربردی و اجرایی است.وی بیان کرد:متاسفانه خلیج گرگان در حال خشک شدن بوده و مخاطره جدی به آن وارد شده است.این همایش می تواند مردم و مسئولان ملی را برای رسیدگی به این مشکلات حساس کند و مردم را از درگیری با این مشکلات زیست محیطی نجات دهند.

دکتر شافع دبیر علمی همایش در رابطه با کارگروه های تخصصی همایش که شامل کارگروه حقوق محیط زیست ،حقوق عمومی ،حقوق کیفری،حقوق خصوصی و حقوق محیط زیست سخنانی را ایراد کردند.ایشان در ارتباط با نقش حقوق و کاهش تخریب محیط زیست سخنانی را بیان داشت.

دکتر بهادری جهرمی رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور بیان داشت: بعد از این همایش کار ما آغاز خواهد شد و در سه حوزه عمل، اجرا و حوزه اداری مکلف هستیم به صیانت از محیط‎زیست بپردازیم. رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور ادامه داد: از بسیج حقوقدانان و بسیج قوه قضائیه درخواست کردم که تدبیری داشته باشند تا فرهنگ حرکت به سمت آرای دوست‎دار محیط‎زیستی گسترده‎تر شود.

سپس رئیس همایش ملی حقوق سبز دکتر موسوی بیان داشت:پیگیری مشکلات محیط زیست از ماموریت های اصلی همایش است. وی ادامه داد:در دانشگاه های کشور ایجاد رشته حقوق محیط زیست و تشکیل دادگاه های ویژه در این سطح می تواند به حفظ محیط زیست کمک کند.

در ادامه منتظری دادستان کل کشور اظهار کرد:احیا محیط زیست یکی از مباحث مهمی است که نیاز به توجه مهم و ویژه دارد.منتظری بیان کرد:محیط زیست را باید از سیطره اشخاص خارج کنیم و اگر این اتفاق بیافتد  به طور قطع بسیاری از مشکلات محیط زیست که در آن هستیم خارج خواهیم شد.

دادستان کل کشور تاکید کرد که بعد از انقلاب که نظام را بر پایه مبانی دین و قرآن قرار دادیم نباید اجازه دهیم این بلا بر سر محیط زیست وارد شود.و نگرش بزرگان دین درباره مسائل زیست محیطی مورد توجه قرار گیرد.

در پایان ۴ کارگروه تخصصی با موضوعات حقوق خصوصی،کیفری و جزایی در بحث محیط زیست برگزار شد.در پایان به ارائه کنندگان مقالات لوح تقدیر و گواهی اهدا شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.