مسئول بسیج حقوقدانان استان گلستان بیان داشت:

دکتر علی اکبر اسمعیلی

نشست تخصصی نقض حقوق بشر در منطقه با همکاری بسیج حقوقدانان،مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری،دادگستری کل استان ،تشکل های وابسته به دادگستری استان برگزار شد.

بازخوانی نقض حقوق بشر آمریکایی در منطقه
دکتر علی اکبر اسمعیلی
ما همه در این جهان برادر و خواهریم و دارای حقوق مساوی می باشیم.
دکتر علی اکبر اسمعیلی افزود:ترور یکی از جرایم علیه بشریت در حقوق داخلی و حقوق بین الملل می باشد.بازخوانی رفتار مدعیانی که دم از حقوق بشر می زنند وظیفه حقوقدانان است.
تعدی و تعرض علیه انسان و انسانیت در حقوق داخلی کشورها جرم انگاری شده است در صورت وقوع جرم مرتکب توسط دستگاه قضایی تعقیب خواهد شد اما در حقوق بین المللی اکثر دولت ها اجازه دارند اشخاص مرتکب به جرم بین المللی علیه انسانیت را تعقیب و مجازات کنند.
در عصر حاضر حقوقدانان باید پرچمدار حقوق بشر و مردم مظلوم جهان باشند و با ارائه بیانیه و نشست های بین المللی متجاوزان را محکوم کنند  چنانچه انسانها  جنایات را ببینند و چشم پوشی کنند  ظلم به جامعه بشری نموده اند.ما در این نشست درصدد آن هستیم که به بررسی ابعاد گوناگون جنایات مدعیان حقوق بشر در منطقه ، در نقض حقوق انسانی بپردازیم و هم صدای حقوقدانان این استان را به مردم مظلوم اعلام نماییم.و بررسی خواهیم کرد حقوقدانان در این نقض حقوق انسانی چه وظایف و تکالیفی دارند.
قانون اساسی ما ۲۸ بند اشتراک لفظی با اعلامیه حقوق بشر دارد که قابل توجه است.
 از جمله جرایم علیه بشریت:
 بارش بمب های چند تنی برسر مردم مظلوم ،مدارس،بیمارستانها،اماکن مذهبی،قطع آب و برق امثالهم می باشد.
 

دسته بندی قوانین پرکاربرد: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.